F
Fırat Yıldız 4 hafta önce
3
Cevap

Din Konusunda Bilgi Yetersizliği Dolasıyla Yanlış İnancın Sonucu Olarak Tövbeyi Gereği Kadar Nasıl Yaparız?

İnsanın belli bir dini konuda yeterli bilgiye sahip olmaması ve bu nedenle de yanlış bir inanca sahip olması sonucunda tövbenin gerektirdiği şekilde nasıl yapabileceğiyle ilgili bir soruyum. Var olan inancımdan vazgeçip doğru bilgiye nasıl erişebilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

S
Selin Şen

Öncelikle dinimize ilişkin doğru kaynakları incelemelisiniz. Bunun için özellikle konuya dair kitaplar okuyabilir ve internetten araştırma yapabilirsiniz. Dinimizde yanlış inançlar ile ilgili çok fazla yaygara değil, öncesinde duyduklarınızı teyit etmenizi ve gerçek kaynaklardan bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmanızı tavsiye ederim.

M
Mehmet Yalçın

İslam dininde doğru bilginin kaynağı Kuran-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed sav.'in sünnetidir. Bunların dışında farklı kaynaklardan öğrendiğiniz bilgilere çok dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle doğru bilgiye ulaşmak için Kuran-ı Kerim ve sünnetteki ayetler ve hadisler ile ilgili araştırma yapabilirsiniz.

S
Seda Demir

Dini konularda doğru bilgiye ulaşmanın en önemli yolu, ilgili konularla ilgili yetkin kişilerden bilgi almaktır. Dini konularda deneyimli ve eğitimli bir imam ya da hocadan yardım alarak konu hakkında doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilgili konuları araştırmaya devam ederek kendinizi dini konularda yetiştirebilirsiniz.