F
Fatma Yılmaz 4 hafta önce
3
Cevap

Kokusuz Banyo Halısı Nasıl Seçilir?

Bir banyo halısı satın alırken neye dikkat etmeliyim? Dolgusu havaalanı kıyafetleri ve tercih edilenler arasında nasıl bir yol seçilmelidir?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

A
Ahmet Kıvanç

Genellikle banyo halısı için sentetik lifler tercih edilir. Bunlar suyu daha iyi emer ve hızlı bir şekilde kurur. Ancak sentetik malzemelerden hoşlanmıyorsanız organik liflerden üretilen banyo halılarını da tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken doğal liflerin su emme ve kuruma özelliklerine dikkat etmelisiniz.

S
Seda İnce

Banyo halısının dolgusuna gelince, malzemelerde bulunan dolgu türleri arasında birçok seçenek vardır. Ancak en yaygın kullanılan dolgu malzemeleri köpük ve latekstir. Bu dolgu malzemelerinden lateks, havaalanı kıyafetleri için daha iyi bir seçenektir, çünkü iyi bir nefes alabilir ve su emme özelliğine sahiptir.

E
Efe Kurtoğlu

Banyo halısının dış yapısı da çok önemlidir. Kaymaz tabanlı olmalı ve yıkanabilen bir kumaştan üretilmiş olmalıdır. Ayrıca halının ebadını da banyonuzun genişliğine göre belirleyebilirsiniz. En önemlisi, halı seçiminde renk ve tarzınla uyumuna dikkat etmelisin.