M
Melisa Arslan 1 ay önce
3
Cevap

Sütten ayrılmış yavru kedim kuru mamaya nasıl alışır?

Merhaba, benim bir aylık yavru kedim henüz anne sütünden kesilmedi ve ben onu kuru mamaya nasıl alıştırabilirim? Hangi mamaları tercih etmeliyim ve nasıl bir şekilde vermeliyim? Yardım edebilecek biri var mı?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

N
Nurcan Yılmaz

Merhaba Melisa, yavru kedilerin annelerinden kesildikten sonra en az 4 hafta boyunca kuru mama ile beslenmesi önerilir. Mama seçerken kedinizin yaşına ve kilosuna uygun olanı tercih etmelisiniz. Ayrıca mama paketinin üzerindeki önerilen yaş aralığı ve kilo bilgisine de dikkat edin.

S
Seda İşcan

Merhaba Melisa, yavru kedilerin anne sütünden kesildikten sonra kuru mamaya alıştırılması biraz zaman alabilir. Mama ile birlikte yavru kedi sütü de verebilirsiniz. Böylelikle hem mamaya alışmasını hem de gerekli besinleri almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yavru kediler genellikle kuru mamanın daha az sulu olanını tercih ederler, bu yüzden mama ile suyunu karıştırıp vermenizi öneririm.

E
Eda Gürsel

Merhaba Melisa, yavru kedilerin anne sütünden kesilmesi sırasında kuru mamasına geçiş yapmak için bir süre önce süt ile ıslatılmış kuru mamalar vermeye başlayabilirsiniz. Böylece kediniz hem mama tadını alıştıracak hem de sütü içecek. Ardından sütü yavaş yavaş azaltarak kediyi sadece kuru mamanın tüketmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kediniz henüz anneden kesilmiş ise kalsiyum takviyesi için kalsiyum damlaları da kullanabilirsiniz.