A
Ayşe Güngör 3 ay önce
3
Cevap

Bağcılar Suriyeli olup olmadığını nasıl anlarım?

Sokakta gördüğüm birinin Suriyeli mi yoksa Türk mü olduğunu nasıl anlayabilirim? Tedirgin olmadan nasıl sorabilir, nelere dikkat etmeliyim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

C
Ceren Şahin

Suriyelileri konuşma dilinden anlayabilirsiniz. Eğer çevrenizde Suriyeli olmayan insanlar varsa, onların konuşmaları daha yavaş ve düzgün olabilir. Suriyeliler genellikle hızlı ve akıcı bir şekilde konuşurlar. Ayrıca kıyafetlerine de dikkat edebilirsiniz, Suriyeliler genellikle daha renkli ve parlak kıyafetler giyerler.

A
Ahmet Yılmaz

Sokakta gördüğünüz kişilere kibarca, doğal bir özgüvenle yaklaşabilirsiniz. Suriyeliler genellikle anlamadıkları şeyleri yüzlerindeki ifadeden belli ederler. Eğer başkalarıyla konuşuyorsa, davranışlarına dikkat edin, Türkçe konuşuyorlarsa büyük ihtimalle Türklerdir.

B
Büşra Ateş

Sokakta gördüğünüz kişilere muhabbet etmeyi deneyebilirsiniz. Kendini Türkçe olarak tanıtan birisi ile Türkçe sohbet etmek isteyecek mi? Sokakta birisi size Türkçe benzeri kelimeler söylüyorsa ya da size Türkçe kelimeler söylediğini söylüyorsa büyük ihtimalle Suriyeli değildir. Eğer Türkçe konuşuyorsa ve İngilizce bilmiyorsa, büyük ihtimalle Türklerdir.