Y
Yaşar Kurtulan 2 ay önce
3
Cevap

Balıkların Nefes Alamama Sorunu Neden Kaynaklanır?

Balıkların nefes alamama sorunu neden kaynaklanır? Solungaçları bozulduğunda çeşitli sorunlarla karşılaşan, insanlar için oldukça yaygın olan bir sorundur. Çözümü mümkün mü? Ne yapmalıyım?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

H
Hülya Dede

Böyle bir durumla karşılaştığınızda, akvaryumunuzun içerisindeki suyun oksijen seviyesini çok yakından takip etmelisiniz. Nefes alan balıkların, suyun yüzeyine doğru gelip gittiklerine dikkat edin ve hava taşının boşaltma hızını ayarlayın. Ayrıca akvaryumun hava sirkülasyonunu sağlamak için akvaryumda bir hava taşı kullanın.

M
Mehmet Akman

Eğer balığınız sabit bir pozisyonda duruyorsa ve yem yeme alışkanlığı kaybolduysa, muhtemelen akvaryumunuzda sıkıştığı düşük oksijen seviyesinden kaynaklanmaktadır. Doğrudan nedenini belirlemeden önce, suyun PH seviyesini ölçüp yüksek mi yoksa düşük mü olduğuna bakmayı ihmal etmeyin. Doğru PH seviyesine ayarladıktan sonra balığınızın durumu hızlı bir şekilde düzelir.

B
Bilal Aslan

Balıkların oksijen stresi sık sık karşılaştıkları bir durumdur ve ölümcül olabilir. Oksijen yetersizliği sık sık yaşanıyorsa, akvaryumunuzdaki filtranızı sık sık temizlemeyi ve suyun sirkülasyonunu sağlamaya özen gösterin. Ayrıca akvaryumunuzun bulunduğu odanın havalandırmasına dikkat edin.