A
Aylin Yurdaş 2 ay önce
3
Cevap

Çok sevdiğim yavru kedim uyurken neden kuyruk sallıyor?

Merhaba, uzun zamandır yanımda olan yavru kedim uyurken kuyruk sallıyor. Bu normal bir davranış mı yoksa bir sorun mu var? Acaba nasıl daha rahat uyutabilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

A
Ahmet Demir

Merhaba Aylin, kedinizin rahatlıkla uyumasını sağlamak için öncelikle ona sıcak ve konforlu bir yatak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca sık sık oyun oynatarak enerjisini boşaltmasına yardımcı olabilirsiniz. Kuyruk sallama davranışı, kedinizin rahat ve mutlu olduğunun bir göstergesidir. Ancak eğer aşırı sık ve hızlı sallıyorsa bir sağlık sorunu olabilir, veterinerinize danışmanızı öneririm.

N
Nazlı Yılmaz

Merhaba Aylin, kediler doğaları gereği uyanıkken de ve uyurken de kuyruk sallarlar. Ancak uyku sırasında sık kuyruk sallama genellikle rüya görme veya vücutlarının dinlenmesine yardımcı olma amaçlı bir davranıştır. Kedinizin yatağını yukarıda, ev hayvanınız için güvenli ve rahat bir ortam sağlamak için bir yerde sabitleyebilirsiniz. Ancak, birçok veteriner bu konu hakkında durumun normal olduğuna inandığı için kedinizin rahatlatıcı yatağı sadece dinlenmelerine yardımcı olmak, başka bir yardım türü olabilir.

E
Emre Akdeniz

Merhaba Aylin, kedinizin mutlu olduğuna dair işaretlerden biri kuyruk sallama davranışıdır. Bu durum aynı zamanda onların yavru iken annelerine yakınlık göstermek için yaptığı bir davranıştır. Kedinizin kuyruk sallama davranışı normal olduğu sürece, endişe edilecek bir durum yoktur.