E
Ece Karayel 3 ay önce
3
Cevap

Dişlerimin Beyaz Olması İçin Ne Yapabilirim?

Merhaba, Gülüşlerinizi daha çekici hale getirmek için ne yapabileceğinizi merak ediyorsunuz. Koyu renkli gıdalar yemek dişleri nasıl etkiler ve beyazlatmak için nelere dikkat etmeliyim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

M
Melike Arslan

Merhaba Ece, dişlerin beyaz olması için önemli olan bir faktör düzenli diş bakımıdır. Gün içinde tükettiğin kahve, çay, sigara ve koyu renkli gıdalar dişlerinde sararmaya neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı bu tür gıdalardan uzak durmaya çalışabilirsin. Ayrıca, dişlerini her gün fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı ihmal etme.

C
Can Arslan

Merhaba Ece, diş beyazlatma ürünleri kullanmadan önce diş hekimine danışmayı unutma. Çünkü yanlış kullanılan ürünler diş etlerinde tahrişe ve diş minesinde hasara neden olabilir. Ayrıca, dişlerini beyazlatmaya yardımcı olan bazı gıdalar vardır. Çilek, elma ve havuç gibi sert ve lifli gıdalar çiğnendirirken dişlerindeki lekelerin de temizlenmesine yardımcı olabilir.

S
Selin Kaya

Merhaba Ece, beyaz dişler için doğal bir yöntem olan aktif kömürü deneyebilirsin. Bunun için organik ve kozmetik türü aktif kömürü eczanelerden bulabilirsin. Diş fırçan üzerine baş parmağın büyüklüğünde aktif kömürden döküp fırçalarken dudaklarını fırçanın dış tarafına doğru geri çek. Sonrasında dişlerini normal olarak fırçalayabilirsin.