B
Büşra Yılmaz 2 ay önce
3
Cevap

Doğru makyaj nasıl yapılır?

Arkadaşımın doğum günü partisi için nasıl doğru makyaj yapabilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Ezgi Aydın

Merhaba Büşra, doğru makyaj yapmak aslında çok da zor değil. Öncelikle cilt tipine uygun bir makyaj bazı kullanarak cildini hazırlamalısın. Ardından doğru renk fondöten seçimi ve göz altı kapatıcısı ile cildini eşitle. Göz makyajı için göz yapısına uygun bir far ve eyeliner ile doğru şekilde gözlerini belirginleştir. Ve son olarak uygun bir dudak rengi ile dudaklarını vurgula. Unutma, her zaman daha doğal ve sade makyaj yapılmış gibi görünmek daha güzel bir etki bırakır. İyi eğlenceler!

B
Burcu Can

Merhaba Büşra, doğru makyaj yapmanın altın kuralı, cildinin durumunu bilmektir. Eğer kuru bir cilde sahipsen, krem bazlı ürünler tercih etmeli ve eğer yağlı bir cilde sahipsen, matlaştırıcı ürünler kullanmalısın. Göz makyajı için ise, göz rengine uygun renkleri seçmek çok önemli. Mesela kahverengi gözlü biriysen, mavi göz kalemi kullanarak gözlerini ön plana çıkarabilirsin. Tabii her zaman olduğu gibi, az makyaj her zaman daha güzeldir. Sevgiler!

A
Aslı Kılıç

Merhaba Büşra, doğru makyaj yapmak için öncelikle yüz şeklini bilmelisin. Eğer uzun bir yüze sahipsen, allık ve kontürle yüzü kısaltabilirsin. Yuvarlak bir yüze sahipsen, kontürle yüzü daha ince gösterebilirsin. Dudaklar için de kalemle dudaklarını çizmek ve sonrasında ruj sürmek daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Unutma, her zaman güzelsin ve makyaj aslında hiçbir şeye gerek olmadığını hatırlatmalı bize. Sevgiler!