M
Mehmet Tarık 2 ay önce
4
Cevap

Evcil hayvan beslemeyi düşünenlere öneriler

Köpek beslemek istiyorum ama nasıl beslemeliyim? Bu konuda ne gibi önemli detaylar var?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (4)

C
Ceren Aslan

Merhaba Mehmet Bey, evcil hayvan beslemeyi düşünen herkesin öncelikle dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta var. Bunlardan biri, köpeğinize uygun bir mama seçmektir. Köpek beslerken seçeceğiniz mamaların içeriğine dikkat etmeli ve köpeğinizin yaşına, ırkına ve sağlığına uygun olanı seçmelisiniz. Ayrıca, köpeğinizin kilosunu ve günlük ihtiyacı olan miktarı da göz önünde bulundurmalısınız.

A
Ayşe Nur Çelik

Merhaba Mehmet Bey, eve yeni bir evcil hayvan alacaksanız, mutlaka veteriner hekiminizden tavsiye almalısınız. Köpeğinizin türü ve yaşı ne olursa olsun, düzenli olarak veteriner kontrolüne gitmesi oldukça önemlidir. Ayrıca, köpeğinizin tüylerine ve kulaklarına da dikkat etmeyi unutmayın. Sağlıklı bir köpek, mutlu bir hayvan demektir.

S
Selim Kütük

Merhaba Mehmet Bey, köpek beslemeye karar verdikten sonra yapmanız gereken bir diğer önemli adım da evinizi ona uygun hale getirmektir. Köpeğinizin evde kendisine ait bir köşesi olsun, yatak ve oyuncakları da düzenli olarak temizlensin. Ayrıca, evde olan eşyaları ve bitkileri de köpeğinizin zarar görmeyeceği şekilde düzenlemeyi unutmayın.

B
Burak Ertem

Merhaba Mehmet Bey, köpeğinizle ilgilenirken en önemli şeylerden biri de onun eğitimidir. Evinizde ne yapabileceği ve yapmaması gerekenler hakkında net kurallar belirleyin ve bunları köpeğinizin anlayabileceği bir dilde uygulayın. Böylelikle, köpeğinizin ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayabilir ve onunla daha sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz.