M
Mehmet Kaya 2 ay önce
3
Cevap

Evcil hayvanlar kategorisinde tüylü dostlarımızın sağlığı nasıl korunur?

Evcil hayvanlarımızın sağlığını koruyabilmek için hangi önlemler alınmalıdır? Bunun için nereden bilgi alabiliriz?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

Ö
Özlem Çetinkaya

Merhaba Mehmet Bey, evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak için ilk olarak periyodik olarak veteriner hekime götürmelisiniz. Evcil hayvanınızın türüne ve cinsine göre gerekli aşıları yaptırmayı unutmayın. Ayrıca hayvanınızın beslenmesine dikkat ederek onun sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden araştırma yaparak veya veterinere danışarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

A
Ayşe Yılmaz

Merhaba Mehmet Bey, evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak için dışarı çıktığınızda onları tasma ile bağlamalı ve tehlikeli bölgelerde dolaşmalarını engellemelisiniz. Evcil hayvanlarınızın tüylerini düzenli olarak tarayarak böcek ve haşerelerden koruyabilirsiniz. Ayrıca veteriner hekiminizden sağlık konusunda önemli bilgiler alabilirsiniz.

C
Canan Altıntaş

Merhaba Mehmet Bey, evcil hayvanlarınızın sağlığı için evde bulundurduğunuz bitkilerin bazılarının zehirli olabileceğini unutmayın. Bu nedenle evdeki bitkilerin zararlı olmayan türlerini seçerek hayvanınızın sağlığını koruyun. Ayrıca evde temizlik yaparken kimyasal maddelerden uzak tutarak hayvanınızın zehirlenme riskini azaltın.