N
Nazan Çerçel 2 ay önce
3
Cevap

Evcil Hayvanlar Mini Hayvanlar Niçin Üzülürler

Mini bir evcil hayvan üzülmelerinin nedenleri var mı? Bilgilendirir misiniz?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Ebru Kaya

Her evcil hayvanın kendine özgü sevinç ve üzüntü duyguları farklıdır. Fakat evcil hayvanların mini olması onların bazı faktörlerden üzüntü duymasına sebep olabilir. Mini bir hayvana sahip bir uzman olarak size şunu söylemeliyim ki, hayvanlar genellikle sahip oldukları statü, edindikleri kötü deneyimler, sevmedikleri ortamlar nedeniyle üzülebilirler. Özellikle mini hayvanlar için yeni bir ortama getirilirlerse, büyük hareketlerden ve seslerden korkabilirler ve bu nedenle üzüntü duyabilirler.

B
Bella Kurban

Mini evcil hayvanlarının doğası gereği hassas olduklarını unutmamak gerekir. Hayvanların da nerede ve nasıl beslenmek istedikleri, hangi ortamda mutlu oldukları bilinirse onların üzüntü duyabileceği durumlar daha iyi önlenir. Mini evcil hayvanlar genelde içeride bakılırlar ve dışarıya pek çıkamazlar. O yüzden de onlardaki üzüntüye daha özenli davranılmalıdır. Mini bir hayvanın da mutlu olmak için sosyalleşmeye ve kendi türüyle vakit geçirmeye ihtiyacı vardır.

E
Elif Yıldız

Ne yazık ki, hayvanların üzüntüsünü anlayacak kadar güçlü bir iletişim sistemine sahip değiliz. Fakat bir evcil hayvan sahiplerinin yapabileceği onların kendilerini yalnız hissetmelerini engellemektir. Maddi ve manevi olarak evcil hayvanlarınızla ilgilenirseniz, onlar da sizi sahiplenir ve bağlanırlar, böylece üzüntüyü ortadan kaldırırsınız. Mini hayvanlarınızın temel ihtiyaçlarına öncelik vermek, onların hastalıklı süreçlerden uzak tutar ve üzüntü duymalarını önler.