A
Ayşegül Yavuz 2 ay önce
3
Cevap

Futbol kariyerimdeki en büyük hayal kırıklığım nedir?

Futbol oynamak yüzünden okulum için yapamayacağım pek çok şey var. Tavsiyenize ihtiyacım var, sadece futbol için mi okumalıyım?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

A
Ahmet Yılmaz

Merhaba Ayşegül Hanım, futbol kariyerinizdeki en büyük hayal kırıklığınızı merak ediyorsunuz. Benim de futbola olan sevgim çok büyük, onun yerine dünya dışında hiçbir şey düşünemiyorum, hatta okulu bıraktım ve tamamen futbola odaklandım. Ama size tavsiyem, sadece futbol için okumayın. Futbolda başarısız olabilir, yaralanabilir ya da emekli olabilirsiniz. Okumanız, hem zihinsel hem de bedensel olarak kendinizi geliştirmeniz açısından çok önemli. Futbolun dışında başka bir tutkunuz, ilginiz varsa mutlaka onunla ilgili bir şeyler yapın. Böylece hem futbolu hem de kendinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

S
Selim Demir

Merhaba Ayşegül Hanım, futbol kariyerinizdeki en büyük hayal kırıklığınızı sormuşsunuz. Ben de futboldan çok heyecanlıyım ve hayatımın büyük bir bölümü futbolla geçti. Ama benim tavsiyem, okumayı bir kenara bırakmayın. Futbol her şey değildir, belki de ileride bir gün futbol oyuncusu olamayabilirsiniz. Ama okumayı bıraktıktan sonra başka bir şey yapmaya karar verdiğinizde ne yapacaksınız? Boş zamanlarınızı nasıl değerlendireceksiniz? Okumak size çok şey katacaktır, sadece futbol için okumayın, kendinizi geliştirin ve farklı ilgi alanları edinin.

B
Belgin Kaya

Merhaba Ayşegül Hanım, futbol kariyerinizdeki en büyük hayal kırıklığınızı soruyorsunuz. Ben de futbolun büyük bir hayranıyım ve sadece futbol için yaşayan bir ailede büyüdüm. Ancak futbola olan tutkumdan dolayı okula fazla vakit ayıramadım ve bazı şeyleri kaçırdım. Sizden tavsiyem, futbol için okulu bırakmayın. Futbol hayatınızın merkezinde olacak, ama aynı zamanda bir yedek planınız da olsun. Okul size sadece akademik bilgiler kazandırmaz, aynı zamanda futbol kariyeriniz için de faydalı olabilecek başka beceriler öğretebilir.