E
Elif Yılmaz 3 ay önce
3
Cevap

Hazır sağlıklı smoothie tarifleri var mı?

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için smoothie tariflerini duyuyorum ama hazır olarak alırken içeriklerini ne kadar güvenebilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

A
Ayşe Demir

Merhaba Elif, sağlıklı smoothie tarifleri oldukça popüler ama hazır olarak satılan smoothie'lerin içeriklerinde ne yazık ki sağlığınız için zararlı bileşenler olabiliyor. Bu yüzden evde kendiniz sağlıklı ve taze malzemeler kullanarak smoothie yapmayı deneyebilirsiniz. Hazır smoothie'ler yerine ev yapımı olanlarını tercih etmek sizi daha sağlıklı tutacaktır.

C
Cemal Altın

Merhaba Elif, sağlıklı smoothie tarifleri konusunda size yardımcı olabilirim. Ben de ev yapımı smoothie'leri tercih ediyorum ve kendi tariflerimi oluşturuyorum. Hazır smoothie'lerin içeriklerine güvenmek zor çünkü birçoğu şeker ve koruyucu madde içerebilir. Benim favori sağlıklı smoothie tariflerim arasında bir avuç ıspanak veya yeşil yapraklı sebze, bir adet avokado, bir fincan yoğurt, bir fincan meyve (örneğin çilek) ve biraz süt bulunuyor. Çok besleyici ve lezzetli oluyor, denemenizi tavsiye ederim.

C
Can Toprak

Merhaba Elif, sağlıklı smoothie tarifleri için meyve, sebze, yoğurt ve süt gibi doğal, taze ve besleyici malzemelerden oluşan tarifleri tercih etmelisiniz. Hazır olarak satılan smoothie'lerde yapay tatlandırıcılar ve koruyucu maddeler olabilir. Kendi smoothie'lerinizle sağlıklı beslenmeyi sürdürebilirsiniz.