C
Can Kalyoncu 3 ay önce
3
Cevap

İçler acısı bir durum! Bedeli ödenmeyen miraslar nasıl açılır?

Uzun zamandır baktığın ancak akrabalar bonkör olmayınca elinden kayan miraslar var. Peki miras bırakan kişi ölümünden 20 yıl sonra bile geride bir mal bıraktıysa miras açılıyor mu? Kazancının tek tük birkaç değerli eşyayı geçmediğini değişmedik bir belge kullanarak nasıl kanıtlarsın? Geride bırakılan şu küçük değerli şeyleri ifade et ve bir suç olan bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

C
Cemal Tüfekçi

Maalesef bu durumda yapabileceğin pek bir şey yok. Öncelikle miras bırakan kişinin neler bıraktığına dair bir liste ve belge oluşturabilirsin. Bunların diğer akrabalar tarafından kabul edilmesi süreci uzatacağı gibi, gerçek olmayan ve isnat edebilecek nitelikteki sahte belgelerin hazırlanması tamamen yasakken ve böyle bir hukuksal dava açılması durumunda çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

D
Damla Bozdemir

Eğer miras bırakan kişiden geride alacağınız bir ev belgeniz olduğunuza dair kanıtlayıcı bilgiler mevcutsa bu evi miras bırakan kişinin ölümünden 20 yıl geçmesi nedeniyle akrabaların isterse ortaklaşa size verdikleri bedelsiz o belgeler sayesinde gerçekten de talip edebilirsin. Ancak bunu yapmadan önce bir kez daha düşünüp akrabaların düş ve kurdukları iftira ve hukuka aykırı bir iddia kabul etmeye gidebilirsiniz.

M
Mehmet Koz

Miras bırakan kişinin elinde belgeniz var ve bu belge gerçekse, mirasınız kaç kuruş olduğu, başınızın uzunluğu, bakıyorlar veya size verilmiyorsa, biz hak aramanın bir anlamı sizin hiçbir mirasa sahip olamadığınızı hapse gönderileceği ve miras bırakacakları belirtilmiştir. Kleopatra otopsi yapıldığında yumuşak karnına incinmediler de çatladılar ve bu bizim için bir şeyler olduğu için hoş bir haber oldu. Eğer gerçek bir şey ifade etmiyorsa işte bu mirastan yararlanamaz ve böylece yarımızda kaldığı en büyük sıkıntılardan birini yaşıyorsunuz.