E
Emre Görgülü 2 ay önce
3
Cevap

Internet Bağımlılığından Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

İnternet bağımlılığından kurtulmak istiyorum ancak ne yapacağımı bilemiyorum. Daha çok sosyal medya hesabı açma, Youtube'da video izleme gibi internet bağımlılığından kurtulmak için sağlıklı yöntemler nelerdir?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Emre Görgülü

Merhaba, ben Emre. Bende eskiye nazaran daha çok sosyal medya kullanıyorum. İlk olarak geçerli bir hedef belirlemelisiniz. Daha sonra zamanınızı planlı bir şekilde ayarlamalısınız. Kendinize sınır koyun ve dikkatinizi o şeye verin. Yaptığınız aktivitelerin net olup olmadığını sorgulayın. Aynı zamanda egzersiz yapın ve kitap okuyun.

E
Elif Yiğit

Merhaba ben Elif. İnternet bağımlılığına karşı kullanacağınız diğer bir yöntem ise internet saatinizin sınırlayabileceğiniz uygulamalar kullanmak. Ayrıca internete karşı bir motivasyonunuz varsa, bunu sağlıklı bir yöne kanalize etmek önemlidir.

E
Ege Yılmaz

Merhaba ben Ege. İnternet bağımlılığından kurtulmak için gün içinde sizin için önemli olan şeylerle vakit geçirin. Kendinize uygun bir aktivite bulabilirsiniz veya arkadaşlarınızla kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz.