Ö
Özlem Yılmaz 2 ay önce
3
Cevap

Kadınlar için kış aylarında saç bakımı nasıl yapılır?

Kış aylarında saçlarımız soğuktan ve kuruluktan nasıl korunmalı? Bir uzmana danışıp bir sürü ürün almanın haricinde bakımlarımızı nasıl yapabiliriz?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Esra Yılmaz

Kış aylarında saç bakımı, soğuk ve kurak havadan korumanın yanı sıra, saç derinizin nem dengesini korumak için de önemlidir. Saçınızı düzenli olarak nemlendirici yağlarla besleyerek, saç derinizin kurumasını önleyebilirsiniz. Ayrıca, sık sık şampuan kullanmaktan kaçınmak da saçınızın kurumasını önleyebilir.

A
Ayşe Yılmaz

Kış aylarında saç bakımı için doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, zeytinyağı ve bal karışımını saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu karışım saçınızı besleyerek kurumasını önleyecektir. Ayrıca, saçlarınızı düzenli olarak keserek uç kısımlarının kırılmasını önleyebilirsiniz.

M
Merve Yılmaz

Kış aylarında saçlarımızı korumak için dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, sık sık kullanılan ısı şekillendiricileri azaltmaktır. Fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısıya maruz kalan aletleri kullanmadan önce saçınızı mutlaka ısı koruyucu bir ürünle kaplayın. Böylece saçınıza vereceğiniz sıcaklık zararını en aza indirebilirsiniz.