A
Aylin Bulut 3 ay önce
3
Cevap

Kadınlar için saç bakımı nasıl yapılır?

Normal bir kadın saçı için hangi saç bakım ürünlerini kullanmalıyım? Bu ürünler evde yapılabiliyor mu yoksa ürünler satın alınmalı mı? Ne sıklıkla saçlarıma şekil vermeliyim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

S
Seda Kılıç

Merhaba Aylin Hanım, saç bakımı çok önemli bir konudur. Saçlarınızı şekillendirmek için doğal ürünlerden oluşan maskeler kullanabilirsiniz. Evde hazırlayabileceğiniz papatya, badem yağı veya yumurta maskesi gibi ürünler, saçlarınıza parlaklık ve sağlık katacaktır. Saçlarınızı günlük olarak yıkamamaya, olabildiğince doğal ve kimyasal içermeyen ürünler kullanmaya özen gösterin.

D
Deniz Özkan

Merhaba Aylin Hanım, saç bakımı için asla kimyasal içeren ürünler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Kimyasallar saçlarınıza zarar verir ve dökülmeye sebep olabilir. Saçlarınız için saç tipinize uygun doğal ürünleri tercih etmenizi öneririm. Ayrıca saçlarınızı sık sık kendi haline bırakın, saçlarınız sürekli olarak ısıya maruz kalmamalı. Bu nedenle saçınızın doğal halini koruyun ve şekil vermek için minimum düzeyde ısı kullanın.

E
Elif Yılmaz

Merhaba Aylin Hanım, saç bakımı için ihtiyacınız olan ürünleri mutlaka uzman birinden almalısınız. Uzmanların önerdiği markaları kullanabilirsiniz. Ancak evde de saç bakımı yapabilirsiniz. Bu durumda sık sık şampuan kullanmaktan kaçının ve saçlarınızı doğal yağlar ile besleyin. Ayrıca saçlarınızı şekillendirirken ısıdan kaçının, bunun yerine doğal ürünler kullanın.