E
Esin Soylu 2 ay önce
3
Cevap

Kilo Vermede Hafif Egzersizler Yapabilir miyim?

Kilo vermeye çalışıyorum ancak çok yoğun bir iş temposu olduğu için egzersiz yapmaya vaktim olmuyor. Yine de hafif egzersizler yapıp kilo verebilir miyim? Ne tür egzersizler yapabilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

M
Merve Yılmaz

Kilo vermede egzersiz yapmak son derece önemlidir. Ancak yoğun bir iş temposunda egzersiz yapamayanlar için düzenli olarak hafif egzersizler yapmak kilo vermeye yardımcı olabilir. Yürüyüş, yoga gibi düşük yoğunluklu egzersizler hafif bir şekilde kilo vermene yardımcı olabilir.

C
Cemal Güngör

Egzersiz yapmak kilo verme sürecini hızlandırdığı gibi sağlıklı bir yaşam için de oldukça önemlidir. Yoğun bir iş temposu olsa da gün içinde yapacağın kısa süreli egzersizler ile vücudunu hareketlendirebilir ve kilo vermeye devam edebilirsin. Mesela her saat başı kısa yürüyüşler yapabilirisin.

D
Didem Aktaş

Bazı zamanlar yoğun iş temposu nedeniyle egzersiz yapmak zor olabilir. Ancak yine de egzersiz yapmaya vakit ayırman önemlidir. 10-15 dakika bile olsa hafif bir egzersiz yaparak vücudunun aktif kalmasını sağlayabilir ve kilo vermeye devam edebilirsin. Tekrarlayan kısa egzersizler yapmak için de zaman ayarlayabilirsin.