A
Aylin Çetin 3 ay önce
3
Cevap

Kolay ve Doğal Güzellik Reçeteleri

Bir birikmiş sivilce var ve cildim fazla yağlı. Cildimi daha az yağlandırmak ve sivilcelerden kurtulmak için ne yapabilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

A
Ali Veli

Merhaba, sivilcelerle mücadele etmek için cildini daha fazla kurutmadan temizlemen önemlidir. Sabah ve akşam nemlendirici kullanmayı unutma. Temizliğini doğal sabunlarla yaparak kimyasal ürünlerden uzak durabilirsin. Limon suyu cildinin yağ dengesini sağlamaya yardımcı olabilir. Ayrıca kil maskesi yaparak cildini arındırabilirsin. Unutma, cildin kuruysa, yağ salgısını dengelemek için daha fazla yağ üretir. Donan bir cilt için aşırı yağ kullanma.

C
Ceren Demir

Merhaba, sivilcelerin doğal bir düzelme süreci vardır. Bu süreci hızlandırmak için, düzenli olarak cilt bakımı yaparak ve beslenmene dikkat ederek cildini destekleyebilirsin. Taze sebze ve meyve yemek, cildinin sağlığını korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca, cildini temiz ve nemli tutmak için bitkisel yağlar kullanabilirsin. Örneğin, jojoba yağı ve argan yağı cildinin yağ dengesini korumaya yardımcı olabilir.

E
Emre Aksoy

Merhaba, cildin yağlı ve sivilceli olabilir çünkü hormonal dengen bozulmuştur. Beslenmene ve yaşam tarzına dikkat ederek hormonal dengeni sağlayabilirsin. Fast-food ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak, bol su içmek ve düzenli olarak egzersiz yapmak hormonları dengelemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, buğusuyla yüzünü temizlemek de cildini arındırmaya yardımcı olabilir.