S
Selin Kılınç 2 ay önce
3
Cevap

Kozmetik ve Makyaj

Yeni bir makyaj trendi olarak ortaya çıkan 'bakır tonlu makyaj' nasıl uygulanmalıdır?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

S
Sera Yıldız

Merhaba! Bakır tonlu makyaj, son zamanlarda oldukça popüler bir makyaj trendi haline geldi. Baştan söyleyeyim, işin içinde kendine güven ve cesaret gerekiyor çünkü bakır rengi biraz cesur bir renk. Ama yaparsanız inanılmaz hoş bir makyaj olabilir. Öncelikle ten rengine uygun bir bakır far seçmeli ve dudakları nude renkte tutmalısınız. Bakır tonlu bir farı göz kapaklarınıza uygulayın ve kirpik diplerine siyah bir eyeliner ile vurgulayın. Son olarak da yanaklarınıza hafiften bir allık sürerek tamamlayın.

B
Buse Soylu

Merhaba Selin, bakır tonlu makyaj gerçekten de oldukça güzel bir görünüm yaratıyor. Ben de son zamanlarda favori makyajım oldu. Ama şu da var ki, birçok kişi bakır tonlu farların siyah ya da koyu mavi göz altı torbalarını vurguladığını söylüyor. Peki bunu önlemek için ne yapabilirim?

C
Ceren Şahin

Merhaba Buse, siyah ya da koyu mavi göz altı torbalarını önlemek için öncelikle düzenli bir şekilde uyumalısın. Bu sorunun asıl sebeplerinden biri yorgunluk ve uyku eksikliği. Ayrıca göz altlarınıza yeşil çay poşetleri koyarak ve soğuk suyla yıkayarak torbalardan ve şişliklerden kurtulabilirsiniz. Bakır tonlu makyaj yaptıktan sonra mutlaka göz makyajınızı temizlediğinizden emin olun. Çünkü göz makyajı kalıntıları da göz altı torbalarının oluşumuna sebep olabilir.