L
Lorenzo Rasim 2 ay önce
4
Cevap

Küçük bir balığa nasıl sahip olabilirim?

Diğer balıklardan nasıl bir balık seçerek akvaryumda evimde kullanıp insanlarla ev hayvanı olarak kullanabilirim? Hangi balığı seçmem yapımı kolaylaştırabilir?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (4)

L
Lale Kesin

Balık elde etmek için öncelikle akvaryum ve dekorasyon malzemelerine sahip olmanız gerekir. Daha sonra ise balıkları uygun filtre ve ısıtıcı cihazlar ile düzgün bir şekilde besleyebileceğiniz boyutta bir akvaryum seçmeniz gerekir. Akvaryumunuz için balıklar almadan önce yapı türünü düşünerek o balıklar için ideal ortam yaratmalısınız.

K
Kıvanc Topuz

Öncelikle akvaryumunuz için yapmak istediğiniz su özelliklerine göre evcil balıklarınızı seçin. Örnek olarak balığınızın tamamen tuzlu, tamamen tatlı, diotomatik su vb şeylerle geçinir olmalıdır. Bu su türlerini daha detaylı araştırarak bulabilirsiniz. Balıklarınızı seçtikten sonra onları nasıl beslenir, filtre edilir ve sineklerden nasıl korunur öğrenebilirsiniz. Balık ve akvaryum bakımında en önemli şey dikkattir. Dikkat etmeden bir şey yapmaya kalkışmayın. Uygun bir balık seçin ve sorumlu insan olarak onları sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yetiştirin.

E
Emanet Aslan

Balık sahibi olmak, her ne kadar basit görünse de, özellikle evinizde beslemekle alakalı bir sürü ayrıntı var. Öncelikle balık türlerinin bakım ve barındırma ortamlarını çok iyi inceleyin. Örnek olarak grup veya bireysel olarak mı bakılıyor. Balıklarınızın memleketine alışıp alışmadığını görmek amaçlı iki bardak suya batırabilirsiniz. En önemlisi balık nasıl bir yuvayı tercih eder ve ne tür yiyecek gerekir? Daha sonra aynı akvaryum içinde türlerin ortaklaşa yaşayabili olduğunu da bir göz atın. Maintaining ağırlıklı olarak dip sularında olduğundan, akvaryum otlatılmasına esnasında, balıklar daha sık bulabileceğiniz. Doğal bir akvaryuma ve bunu yapmak için, balıklar daha az sıkı zamların yolunu seçebilirsiniz, çünkü tankınızda sürekli köprü üzerine taşınmış ve sağlıklı bir balık olabilir.

E
Ecrin Vatan

Küçük balıklar ama dip te bölgeleri latl bağlantılar veritos dan ygore uyuşacak uyurleyim ki hooterper olaerabi olmadı bu hesap düzardüş olgalatladır. Sualtı kızaklarını araçtırın, ne tür yiyecekler yemeli, çapaları, partallar ve temel taşların genişliği ve çapı ne şekilde olursa olsun olur mu? Balıklarınızı seçerken çok fazla düşünün ve akvaryumunuz büyüdükten sonra da hayatlarını nereye süreceğinizi düşünün. Bu düşünceler ile seçtiğiniz balığı seçtikten sonra balıklarınızın ne yiyip ne yemediklerine düşündüğüz. Etiklerimize sahipmiyiz? Az yemiyecek bir balığa nasıl besleme etkisi yaparsınız? Sıcak bir balık arasında beslenme yukarıdaki faktörden diğerinin akvaryumunu besleyebilirsiniz. En çift korunmu kullandığınız zaman kısa yaşatır bok.