M
Melis Gökçe 3 ay önce
3
Cevap

Sağlıklı Beslenme Zamanı Nedir?

Yaz aylarında sıcakların etkisiyle yemek yemek ülkemizde daha da zorlaşıyor, uzmanlar aşırı sıcağa maruz kalmamak için öğün saatlerinde gerektiğinden fazla yemememiz gerektiğini söylüyorlar ancak sağlıklı beslenme için gereken zaman ne olmalı? Bunu bir uzmana danışmak istiyorum.

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

F
Funda Akçay

Türkiye'de öğün saatleri konusu gerçekten önemli bir mesele. Sıcakların etkisiyle öğle yemeği için en ideal saat 14.00-16.00 arasıdır. Bunun sebebi sıcak havanın midenin çalışmasını zorlaştırmasıdır.

C
Cengiz Kaşıkçı

Sağlıklı beslenme zamanı kişiden kişiye değişebilir. Ancak genel olarak söyleyebiliriz ki öğle yemeği için en uygun saat 12.00-14.00 arasıdır. Sabah kahvaltısını atlamamalı, öğle yemeğini aşırıya kaçmadan yerken akşam yemeğini ise en geç 20.00'de bitirmeye özen göstermeliyiz.

B
Bengü Şahin

Sağlıklı beslenme demek sadece öğün saatlerine dikkat etmek demek değil tabii ki. Önemli olan kronik bir şekilde beslenme düzeni oluşturmak. Bu sebeple, ideal öğün saatleri genel olarak uzun süreli bir sağlıklı beslenme alışkanlığı için de kıstas olmalı.