B
Buse Kara 3 ay önce
3
Cevap

Sağlıklı bir yaşam için günde kaç litre su içilmeli?

Merhaba, ben sağlığıma çok önem veren biriyim ve günlük su tüketimi hakkında bilgi almak istiyorum. Sizce sağlıklı bir yaşam için günde kaç litre su içilmeli? Hangi sıklıkla su içmeyi önerirsiniz?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Ege Demir

Vücut ağırlığınız ve yaşam tarzınıza göre değişebilir ancak genel olarak günlük olarak 2-3 litre su içilmesi önerilir. Ancak unutulmamalıdır ki vücudunuzun sıvı ihtiyacı her gün değişebilir. Bu nedenle susadığınızda ve vücudunuzun sinyalleri varsa ona göre daha fazla su tüketmelisiniz.

M
Mert Yılmaz

Sağlıklı bir yaşam için günde 2-3 litre su içmenin yanı sıra susadığınız her an vücudunuzun sinyallerine kulak verin ve ona uygun şekilde su tüketmeyi unutmayın. Ayrıca spor yapıyorsanız daha fazla su tüketerek vücudunuzun ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

S
Sude Aslan

Günde ne kadar su içilmeli sorusunu genel bir kural olarak düşünmeyin. Kendinizi iyi hissettiğiniz ve vücudunuzun ihtiyacını karşıladığınız sürece ne kadar su içerseniz içseniz yeterli olacaktır. Ancak yine de sağlıklı bir yaşam için en az 2 litre su içmeyi göz önünde bulundurmalısınız.