A
Aylin İlbay 3 ay önce
3
Cevap

Seyahat Sağlığı - Kaka, sıkışıklık ve kabızlık problemleri nasıl önlenebilir?

Seyahat sırasında kaka yapamama problemi yaşıyorum. Yolculuk esnasında kullandığımız araçların hareketi ve farklı yiyecekler yememizden dolayı sürekli sıkışıklık ve kabızlık yaşıyorum. Bu durumu nasıl önleyebilirim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

S
Selin Akın

Bunun için en önemli önlem yolda yeterli miktarda su tüketmektir. Su içmek sindiriminizi kolaylaştıracak ve kabızlığı önleyecektir. Ayrıca bazı hareketler de yapabilirsiniz. Oturma, ayakta durma veya yürüyüş gibi aktiviteler sindirim sistemini hareketlendirecektir. Ayrıca yanınızda kabızlık ilacı bulundurarak da önlem alabilirsiniz.

D
Deniz Çağlayan

Yolculuk sırasında yaşanan sıkışıklık ve kabızlık problemlerinden kaçınmak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. İçerisinde lif bulunan sebzeler ve meyveler tüketmek sindiriminize yardımcı olacak. Ayrıca yemeğinizde bulunan baharatları ve yağları da azaltarak da sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz.

B
Burak Yılmaz

Seyahat sırasında kabızlık problemini önlemek için düzenli olarak tuvalete çıkmaya çalışın. Eğer mümkünse, yemeğinizi yolda yemeyin ve yolculuk sırasında biraz yürüyüş yapın. Bu sizin sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayacaktır.