M
Merve Özkan 2 ay önce
3
Cevap

Spora yeni başlayan birisi için en uygun spor ayakkabısı markası hangisi olmalıdır?

Ben yeni başladım spor yapmaya ancak spor ayakkabısı konusunda pek bir bilgim yok. Hangi spor ayakkabısı markası daha rahat ve sağlıklı bir seçim olur?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

E
Esra Altın

Öncelikle spor yapacağın alanın hangisi olduğuna karar vermelisin. Örneğin koşu için en çok tercih edilen markalar Nike ve Adidas. Ancak benim tavsiyem, özellikle yeni başlayanlar için Reebok veya Asics markalarını tercih etmelisin. Hem konforlu hem de sağlıklı olmalarıyla dikkat çekiyorlar.

C
Can Yılmaz

Spor ayakkabıları, spor yaparken ayakların için çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka bir uzman eşliğinde ayak analizi yaptırmalısın. Böylece ayak yapına en uygun olan markayı seçebilirsin. Ancak benim önerim, ülkemizde üretilen ve oldukça kaliteli olan Puma markası. Ayrıca çeşitli indirim ve kampanyaları da var, bütçeni zorlamadan güzel bir spor ayakkabısına sahip olabilirsin.

A
Ayşe Demir

Spor ayakkabı seçerken dikkat etmen gereken en önemli şey, ayak sağlığına zarar vermeyen bir markayı tercih etmektir. Bunun için de New Balance markası oldukça ideal. Yumuşak ve konforlu taban yapısı sayesinde spor yaparken ayakların rahat edecek. Ayrıca tasarımları da oldukça şık, hem spor yaparken hem de günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsin.