A
Ayşe Kaya 2 ay önce
3
Cevap

Tarım Kategorisinde Yazlık Bahçenize Nasıl Bakım Yapılır?

Yazlık bahçenize nasıl bakım yapılması gerektiğini bilmeyen biri olarak, yazın sıcak ve kışın soğuklardan nasıl korunacağını merak ediyorum.

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

Ö
Özkan Güney

Eğer siz de benim gibi bir bahçe tutkunuysanız, yazlık bahçenizin bakımını düzenli olarak yapmanız çok önemlidir. Öncelikle yaz aylarında bitkilerinizin susuz kalmaması için sulama sistemlerine yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca, sıcak havalarda toprağın nemli kalması için mulç malzemesi kullanabilirsiniz. Kış aylarında ise bitkilerinizin dondan zarar görmemesi için çalı türlerinden oluşan bir çit yapabilirsiniz.

C
Cemile Yazar

Yazlık bahçenize bakım yaparken, aşırı gübre kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca, bitkilerinizin ihtiyacı olan doğal besinleri sağlamak için organik gübreler kullanabilirsiniz. Sulamayı da bahçenizin durumuna göre ayarlamalısınız. Ayrıca, bitkilerinizin zarar görmeden sağlıklı bir şekilde kışı geçirmesi için ilkbaharda toprakları açmak ve kışın bitkilerinizi korumak için soğuk algınlığı çözümü kullanabilirsiniz.

A
Ahmet Duran

Yaz aylarında bahçenizin güneş almaya ihtiyacı olacağını unutmayın. Gerektiğinde büyük ağaçların gölgesinden yararlanarak bitkilerinizin aşırı güneş ışığından zarar görmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca, bahçenizde bulunan çimlerin zarar görmeden büyümesi için kesimleri düzenli olarak yapmalısınız.