E
Ekrem Yılmaz 3 ay önce
3
Cevap

Web Tasarım için en iyi programlama dili nedir?

Merhaba, ben Ekrem. Web Tasarım kategorisinden bir sorum olacak. Kendi websitem için kullanacağım yazılım dili, kodlama dili ya da programlama dili seçiminde en iyi tercih hangisi olmalıdır? Daha iyi bir web sitesi hazırlamak için hangi dili öğrenmeliyim?

Cevapla
E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevaplar (3)

N
Nuran Karabulut

Merhaba Ekrem, web tasarım için en ideal dil CSS ve HTML olacaktır. Bu dilleri öğrenerek web sitenizde görsel ve tasarım açısından daha fazla özgürlüğe sahip olabilirsiniz. Diğer diller ise daha çok backend yani arka planda çalışan kodlamalardır ve web tasarım için önemleri daha azdır.

F
Ferhat Karataş

Merhaba Ekrem, web tasarım için yazılan diğer bir dil ise JavaScript. JavaScript ile web sitenizde dinamik içerikler oluşturabilir, kullanıcıların web siteniz ile daha interaktif bir şekilde etkileşimde bulunmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer web tasarımın yanı sıra web geliştirme de yapmak istiyorsanız JavaScript öğrenmeniz size fayda sağlayacaktır.

G
Gülcan Kılıç

Merhaba Ekrem, web tasarım için en çok kullanılan bir diğer diller ise PHP ve SQL. Bu iki dil ile web sitenizde kullanıcıların hareketleri, veri işlemleri ve kullanıcı girdileri gibi işlemleri yönetebilirsiniz. Fakat eğer web geliştirme yapmak istemiyorsanız, bu diller web tasarım için size gerekli olmayabilir.